wtorek, 2 listopada 2010

"Dni spokojnych szukałem o zmroku"


Wydawnictwo Kwadratura i kino „Charlie” zapraszają na premierę zbioru miniatur poetyckich Bogdana DREADY Prawdzika „Dni spokojnych szukałem o zmroku”. Autorką ilustracji i projektu graficznego książki jest Paulina Narolewska-Taborowska.

Bogdan DREADY Prawdzik
Urodzony 9 lutego 1968 roku w Augustowie, od ponad dwudziestu lat mieszka w Łodzi. Zawód wyuczony: technik elektroradiolog. Założyciel, wokalista, tekściarz i manager białostockiego zespołu reggae WAKONDA. Studiował socjologię na Uniwersytecie Łódzkim. Prowadził programy i audycje autorskie w Akademickim Centrum Radiowym „KIKS”. Na początku lat 90. organizator i DJ Reggae Party. Współpracownik klubów Forum Fabricum, Stereo Krogs i Alter Ego. Swoją twórczość określa mianem „fotografii słownej”.
W 2010 r. w wydawnictwie Miniatura wydał tomik "Bezpiecznie omijając kałuże".

Paulina Narolewska-Taborowska (ilustracje)
Studia w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na Wydziale Grafiki i Malarstwa. Specjalizacje – techniki wklęsłodrukowe (akwaforta, akwatinta) i projektowanie wydawnicze. Uprawia również linoryt, techniki rysunkowe oraz tusz i akwarelę.
Głównym tematem pojawiającym się w pracach autorki jest otoczenie – zarówno krajobraz pól, jak i miejskie budynki wpisane w siatkę dróg i linii wysokiego napięcia. Rzeczywistość transponowana jest na świat papieru z jego dwuwymiarowością i wszelkimi tego konsekwencjami.
Pracuje w Ośrodku Literacko-Wydawniczym ŁDK jako grafik. Pomogła zrealizować m.in. serie wydawnicze Kwadratura i City Stories.

Spotkanie poprowadzi Piotr Grobliński.

Zapraszamy 7 listopada 2010 r. o godz. 20.00 do kina „Charlie”, ul. Piotrkowska 203/205.

Wstęp wolny!

Więcej informacji pod nr tel. 042 633-98-00 wew. 241
Bogdan Dready Prawdzik
(informacja nadesłana)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz