wtorek, 10 listopada 2009

Premiera książki "Życie świetnych ludzi" Kacpra BartczakaWydawnictwo Kwadratura zaprasza na premierę długo oczekiwanej książki poetyckiej Kacpra Bartczaka „Życie świetnych ludzi”. Spotkaniu będzie towarzyszyć prezentacja prac Piotra Turka.

Kacper Bartczak
Urodzony w Łodzi w 1972 roku. Poeta, krytyk, tłumacz. Opublikował dotąd dwa tomy poezji: Strefa błędów urojonych (biblioteka, 2000) oraz Domy mediowe (biblioteka, 2003). Autor dwóch książek krytycznych: monografii poświęconej Johnowi Ashbery (Peter Lang 2006) oraz zbioru esejów z pogranicza teorii, filozofii i poezji Świat nie scalony (Biuro Literackie 2009). Wiersze, prozę i eseje publikował w wielu czasopismach, m.in. w Fa-Arcie, Twórczości, Kresach, Studium, Kwartalniku Artystycznym, Opcjach, Arteriach, Tyglu Kultury. Publikował również poezję i eseje za granicą, w Stanach Zjednoczonych i Europie. Współpracował z Literaturą na Świecie i Tygodnikiem Powszechnym. Z zawodu amerykanista. Zajmuje się też przekładem literackim. Stypendysta Fulbrighta i Fundacji im. T. Kościuszki. Tworzy pod różnymi wpływami, po wielu lekturach nie tylko poetyckich, po rozmowach, ale w absolutnej samotności. Prócz literatury interesuje się filozofią.

Piotr Turek
Urodzony w 1961 roku w Łodzi. W 1991 roku ukończył studia w PWSSP im. W. Strzemińskiego w Łodzi. Dyplom w zakresie grafiki warsztatowej w pracowni prof. Leszka Rózgi i w zakresie malarstwa w pracowni prof. Ryszarda Hungera.Trzykrotnie nagradzany w konkursie im. W. Strzemińskiego: 1989 – Nagroda Muzeum Historii Miasta Łodzi w dziedzinie malarstwa, 1990 - Nagroda BWA w dziedzinie grafiki, 1991 - Nagroda Muzeum Historii Miasta Łodzi w dziedzinie malarstwa.Stypendysta Wydziału Kultury miasta Stuttgart (1990/91) oraz Ministerstwa Kultury i Sztuki RP na rok 1997.Mieszka i pracuje twórczo w Łodzi. Wystawy w kraju (m.in Warszawa, Kraków, Łódź, Poznań) i za granicą (m.in. Stuttgart, Berlin, Kolonia, Bonn, Budapeszt, Nicea, Kopenhaga).

Spotkanie poprowadzi Piotr Grobliński.
Zapraszamy 23 listopada o godz. 18.00 do Łódzkiego Domu Kultury, ul. Traugutta 18, sala 221.

Wstęp wolny!

Więcej informacji pod nr tel. 042 633-98-00 wew. 241

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz