poniedziałek, 14 grudnia 2009

Prosto z mostu, na główkęAutor: Piotr Gajda

Nakładem łódzkiego wydawnictwa „Kwadratura” (przy współpracy z SPP Oddział w Łodzi) ukazała się „Fabryka tanich butów” – debiut poetycki Magdaleny Gałkowskiej, ubiegłorocznej laureatki OKP im. Jacka Bierezina. O książce napisali Piotr Kuśmirek i Darek Foks:

Często lekturze nawet oczekiwanego debiutu towarzyszy nieufność. W przypadku „Fabryki tanich butów” to uczucie szybko zostało zastąpione innym: pewnością, że autorka powiedziała to, co chciała powiedzieć. Napisała tak, jak chciała napisać. Nie oglądając się na tego czy tamtą. Prosto z mostu, na główkę. Czysto. Celnie.”

Piotr Kuśmirek

Nie należy wątpić w siebie i w swoje wspomnienia. Należy sobie od czasu do czasu przypomnieć jakąś rzecz, podejrzaną chwilę, a nawet skazany na dwa lata w zawieszeniu tydzień. Te wspomnienia początkowo mogą być rozmyte i nie za bardzo przystające do naszego codziennego słownika, ale jak się skupimy, to je zapiszemy. Gałkowska zapisuje bezpretensjonalnie i czule.

Darek Foks


* Magda Gałkowska (ur.1975) – poznanianka, gitarzystka basowa i cyklistka, pracuje zawodowo w branży nieruchomości, działa społecznie. Publikacje m.in. w „Akancie”, „Pograniczach”, „Odrze”, „Tyglu Kultury”, „Arteriach”, „ProArte”, „Czaie Kultury”, „Gazecie Wyborczej”. Wyróżniona w kilku konkursach literackich, laureatka nagrody głównej XIV OKP im. J. Bierezina. Współtworzy literacki blog www.zwiazanijezykiem.blogspot.com


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz