poniedziałek, 18 maja 2009

Trzy debiuty
Autor: Piotr Gajda

Z przyjemnością pragnę przedstawić trzecią z kolei recenzję „Hostelu” (po recenzjach Pawła Kozła w „Lampie” i Katarzyny Zdanowicz - Cyganiak w „Nowych Książkach”), która ukazała się w najnowszym „Toposie”. Jej autorem jest Krzysztof Kuczkowski – stąd satysfakcja z tego, że jest ona niezwykle przychylna dla mojej ksiażki jest podwójna.
W tym samym tekście autor recenzuje również debiuty moich poetyckich przyjaciół – Roberta Miniaka („Czarne wesele”) oraz Michała Murowanieckiego ("punctum”).


-------

* Krzysztof Kuczkowski - Poeta, autor szkiców, recenzji literackich i muzycznych; juror wielu konkursów, "profesor" warsztatów poetyckich. W 1993 roku założył Dwumiesięcznik Literacki "Topos", którym kieruje do dzisiaj. W latach 1995-2005 redaktor naczelny Magazynu Muzyków "Gitara i Bas". Jeden z inicjatorów Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Rainera Marii Rilkego, organizator Festiwali Poezji w Sopocie. Redaktor serii książek Biblioteka "Toposu". Autor i współautor 12 książek poetyckich m.in.: „Prognozy pogody”, „Pieśń miłości, pieśń doświadczenia” (z W. Kassem), „Dajemy się jak dzieci prowadzić nicości”.

3 komentarze:

 1. Ładnie napisał o Was. :)

  reteska

  OdpowiedzUsuń
 2. A nie Pawła Kozioła?

  OdpowiedzUsuń
 3. Nazwiska męskie zakończone na spółgłoskę są odmienne. Nazwisko Kozioł o postaci rzeczownika pospolitego można odmieniać dwojako: 1. zachowując samogłoskę "o" ulegającą wymianie, tj. Kozioła, Koziołowie, 2. tak jak rzeczownik pospolity, tj. Kozła, Kozłowie. Z kolei żeńska postać tego nazwiska jest nieodmienna. Powiemy zatem: Widziałem Annę Kozioł.

  OdpowiedzUsuń