środa, 20 maja 2009

Poeci Regionu Łódzkiego


Autor: Piotr Gajda

Kończący się maj, to w Tomaszowie Mazowieckim miesiąc literatury. Na jego literacki kształt złożył się cykl imprez, których współorganizatorami są Urząd Miasta, Miejski Ośrodek Kultury i Miejska Biblioteka Publiczna (ich pełny majowy program znajduje się tutaj ). Już w najbliższy piątek w ramach „Tomaszowa Literackiego” odbędzie się wieczór autorski poetów regionu łódzkiego. 22 maja o godzinie 17.00 w Czytelni MBP przy ul. Mościckiego 6 z czytelnikami spotkają się łódzcy poeci – Piotr Grobliński, Maciej Robert i Michał Kędzierski. Jako, że w zorganizowaniu tego spotkania „maczałem palce” już teraz w imieniu organizatorów i własnym, serdecznie na nie zapraszam!
----
· Piotr Grobliński – poeta, krytyk i felietonista. Przez wiele lat pracował jako nauczyciel w I SLO w Łodzi. Obecnie w serwisie „Reymont”” redaguje strony poświęcone wydarzeniom kulturalnym. Opublikował ksiązki poetyckie” „Błękitne lustro aksjologii”, Filozoficzne aspekty tramwaju”, „Zgodnie z regułą splotów”, "Festiwale otwartych balkonów". Redaktor łódzkiego wydawnictwa „Kwadratura”.
· Maciej Robert – poeta, dziennikarz, krytyk literacki i filmowy. Wydał książki poetyckie „Pora deszczu” i „Puste pola”. Laureat wielu ogólnopolskich konkursów literackich. Publikował m.in. w „Opcjach”, „Studium”, „Frazie”, „Tyglu Kultury”, „Ha!arcie”, „Toposie”. Jego wiersze były tłumaczone na język angielski, chorwacki i serbski. Stypendysta Ministra Kultury.

· Michał Kędzierski – poeta, ukończył historię na Uniwersytecie Łódzkim, z którym jest nadal związany jako asystent. Publikował w „Akcencie”, „Kresach”, „Studium” – zarówno wiersze, jak i recenzje książek. W 2008 roku ukazał się jego debiut poetycki – „Kot w hipermarkecie”.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza