czwartek, 7 stycznia 2010

PlasterAutor: Piotr Gajda

www.plasterlodzki.pl

4 stycznia to data oficjalnej premiery nowego serwisu internetowego o kulturze Łodzi o dźwięcznej nazwie „Plaster Łódzki”. W założeniu jego twórców będzie do portal dla każdego, komu nieobca jest rola kultury w życiu tego miasta. Tak o tym piszą jego moderatorzy:

"Plaster" to miejsce dla osób szukających informacji i relacji z wydarzeń kulturalnych i sportowych. To portal umożliwiający prezentację własnego dorobku ( w działach Wirtualna galeria, Strefa twórczości oraz Łódzka scena muzyczna), przybliżający sylwetki artystów i sportowców z naszego miasta. To serwis, który dzięki konkursom i organizowanym imprezom przybliży wszystkim chętnym możliwość udziału w wydarzeniach kulturalnych. Wkrótce rozpoczniemy cykl chatów z ciekawymi twócami związanymi z Łodzią.

Nie jesteśmy jedynie wirtualni. Dzięki współpracy z Centrum Sztuki UŁ "Kinem Cytryna" oraz Fundacją Plaster będziemy organizować najróżniejsze wernisaże, festiwale, imprezy muzyczne, a także lubiane przez wszystkich plenery fotograficzne. Już teraz zapraszamy na ostatni weekend stycznia do Cytryny. Wtedy też odbędzie się oficjalna prezentacja serwisu oraz wernisaż wystawy fotografów związanych z Łodzią. Tego dnia przedstawimy także nasze pomysły na kolejne, większe i mniejsze imprezy.

Pomysłodawcy portalu deklarują, iż nie zabraknie im zapału i energii, tym bardziej, że stanowią grupę przyjaciół, która już miała możliwość współpracować razem przy innym projekcie. Deklarują także swoją miłość do Łodzi, chcą pokazywać jej lepsze strony, a przy tym pragną, aby ich portal był „skrzynka kontaktową” ludzi żywo zainteresowanych kulturą, pisaniem o kulturze, jak również jej współtworzeniem.

W portalowym dziale „Literatura” znajdują się zakładki „wydarzenia”, „zapowiedzi literackie”, „prezentacje autorów” i „strefa twórczości”. W pierwszej odsłonie serwisu znalazła się m.in. relacja video z rozstrzygnięcia konkursu im. J. Bierezina, zapowiedź literackich imprez, które odbędą się w Łodzi w nadchodzącym miesiącu oraz prezentacja sylwetki i twórczości Krzysztofa Kleszcza.

Czyżby „Reymontowi” wyrosła konkurencja?

2 komentarze:

  1. z tymi przyjaciółmi to może być tylko chwyt:/ ja to już znałem takie iicjatywy zakładane przez przyjaciół a potem to się okazywało nieprawdą:/

    OdpowiedzUsuń
  2. Ty, anonimowy... Tych ludzi możesz sprawdzić. Tworzyli razem łódzką MM-kę. To, że np. jakieś kwestie ich podzielą jest możliwe, ale w życiu bywa różnie. W chwili obecnej mają się całkiem dobrze.

    OdpowiedzUsuń