poniedziałek, 23 października 2017

Fala Poprzeczna w Gdańsku - cz.1

 Brałem udział w Festiwalu Fala Poprzeczna w Gdańsku. Oto fotorelacja z jego pierwszej części, gdzie w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gdańsku przy ul. Mariackiej, wystąpili Rafał Skonieczny i Sławomir Płatek (ich książki ukazały się niedawno w poznańskim WBPiCAK), a których przepytywał Marcin Jurzysta. Rozstrzygnięto II Ogólnopolski Konkurs Poetycki Wielki Iluminator. Jury w składzie: Magdalena Rabizo-Birek, Dorota Ryst, Krzysztof Hoffmann i Sławomir Płatek oraz Anita Katarzyna Wiśniewska (sekretarz bez prawa głosu) zdecydowało o następującym podziale nagród:
- I nagroda (750 zł) – Maciej Filipek
- II nagroda (650 zł) – Ewa Frączek
- III nagroda (550 zł) - Małgorzata Szczecina
Równorzędne wyróżnienia (po 350 zł każde):
- Agnieszka Marek
- Patryk Kosenda
- Marcin Jurzysta

Maciej Filipek
Agnieszka Marek
Patryk Kosenda
Ewa Frączek
Małgorzata Szczecina
Marcin Jurzysta
Dorota Ryst
Laureaci i jurorzy


Potem razem z Piotrem Puldzianem Płucienniczakiem i Tomaszem Bąkiem uczestniczyłem w panelu dyskusyjnym pt. "Poezja w czasach nowych mediów" o związkach poezji z nowymi mediami i o wpływie współczesnych technologii na język poetycki. Prowadziła dyskusję Malina Barcikowska z Torunia.

Festiwal miał - co oczywiste - swoją kuluarową część. Organizatorzy zasługują na najwyższe noty, zrobili wszystko, by poeci pobyli ze sobą i czuli się świetnie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz