wtorek, 18 września 2012

Koncert Fonetyki. Siwczyk i Melecki w Tomaszowie


Dzieje się. W piątek 21. września o godzinie 17.00 w MBP przy Pl.Kościuszki 18 odbędzie się wieczór autorski dwóch poetów z Mikołowa: Macieja Meleckiego i Krzysztofa Siwczyka.
Pierwszy z nich jest autorem siedmiu książek poetyckich (m.in.: "Przester" (WBPiCAK, 2009)), scenarzystą, redaktorem pisma "Arkadia", dyrektorem Instytutu Mikołowskiego.
Siwczyk wydaje właśnie dziewiątą książkę pt.: "Gody" (WBPiCAK); jest felietonistą "Polityki", współpracownikiem TVP Kultura, recenzentem.
Spotkanie z poetami pod hasłem "Czy wszyscy poeci są przeklęci?" poprowadzą Piotr Gajda i Barbara Przybysz. Zapewne jednym z tematów będzie twórczość Rafała Wojaczka, tragicznie zmarłego poety, którego spuścizną opiekują się pracownicy Instytutu Mikołowskiego.Maciej Melecki 

Krzysztof Siwczyk


Po spotkaniu o godzinie 19.30 w "Tkaczu" na Niebrowie odbędzie się koncert zespołu Fonetyka. Zespół wydał płytę "Reqiuem dla Rafała Wojaczka", gdzie wykorzystał teksty "poety przeklętego". Zespół pracuje nad nową płytą tym razem z tekstami Andrzeja Bursy. 
"Wiersze zebrane" Rafała Wojaczka niedawno wydało Biuro Literackie.

3 komentarze:

  1. Mam na półce Siwczyka 'Dzikie dzieci'. Ale jakoś odwykłem od czytania poezji. Pewnie szkoda. Fonetyki nie znam, ale chętnie poznam - jak to dobrze zaglądać na blogi :-)
    pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  2. Właśnie obejrzałem do końca teledysk - świetny!

    OdpowiedzUsuń