niedziela, 13 czerwca 2010

Z robalem w nieznaneAutor: Krzysztof Kleszcz

W maju 2010 nakładem poznańskiej oficyny Multikulti ukazała się druga płyta Yazzbot Mazut, w którym gra m.in. Szczepan Kopyt, autor kilku książek poetyckich (m.in. "Sale Sale Sale" - nominowanej do tegorocznej Nagrody Gdynia), zwycięzca Konkursu Poetyckiego im. J.Bierezina w 2004 r.
Yazzbot Mazut to poznański skład, który jako kwintet debiutował w 2008 roku concept-albumem „W pustyni i w puszczy”. Obecnie zespół występuje w składzie: Andrzej Szawara (gitara, elektronika), Lena Romul (saksofon altowy), Piotr Kowalski (perkusja), Szczepan Kopyt (bass, inne). Członkowie określają uprawiany przez siebie gatunek jako "post-jazz (muzyka wielokrotnie improwizowana)".
Jak pisze Paweł Doskocz: "Yazzboci brzmią jak potwór (może dlatego na okładce jest wielki robal?!), ale potworem nie są i warto się zapoznać ich twórczością."

Nie jestem znawcą jazzowych klimatów, szufladka z tym napisem zawiera u mnie jedną pozycję: zespół Miłość (szczególnie płyta z Lesterem Bowie "Talkin' About Life and Death", gdzie oprócz szalonych improwizacji znalazłem genialną przeróbkę "Venus in Furs"), słucham więc Yazzbot Mazut jakbym podróżował w nieznane.

Po więcej informacji:
http://yazzbotmazut.com/index.html
http://myspace.com/yazzbotmazut

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz