wtorek, 26 kwietnia 2011

Nominowani do Silesiusa
Poetka Urszula Kozioł została laureatką Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius za całokształt twórczości. W kategorii "książka roku 2010" nominowani zostali: Wojciech Bonowicz za tom "Polskie znaki" (Biuro Literackie), Darek Foks za "Sigmund Freud Museum" (RaimondQ.), Ewa Lipska za "Pogłos" (Wydawnictwo Literackie), Krzysztof Niewrzęda za "Second life" (Forma), Marcin Sendecki za "Pół" (Biuro Literackie), Krzysztof Siwczyk za "Koncentrat" (Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu), Bohdan Zadura za "Nocne życie" (Biuro Literackie). W kategorii "debiut roku 2010" jury nominowało: Marcina Kurka za tom "Oleander" (Zeszyty Literackie), Kirę Pietrek za "Język korzyści" (Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu), Renatę Senktas za "Bardzo" (Austeria). Laureatów pozostałych kategorii czwartej edycji Nagrody Poetyckiej Silesius poznamy 7 maja podczas gali we Wrocławskim Teatrze Współczesnym.

(za „Gazetą Wrocławską”)

4 komentarze:

 1. Eeeee... ?
  Brak mi słów.
  Rozczarowanie totalne.

  OdpowiedzUsuń
 2. o ile kategorie "za całokształt twórczośći" i "książka roku" raczej nie zaskakują ( w takim sensie, że za wyjątkiem Krzysztofa Niewrzędy, pozostałe nazwiska to raczej typy w okolicach "bezpiecznych pewniaków" ), to "debiut roku 2010" przynajmniej dla mnie nie najłatwiejszy do przewidzenia.

  piotr

  OdpowiedzUsuń
 3. Pani Urszula ma uniwersytecko-wrocławskie poważanie. Prof. Łukasiewicz i dr Poprawa zadbali pewnie o promocję "wrocławskiej dykcji poetyckiej". Ech...

  OdpowiedzUsuń
 4. Zasłużenie została uhonorowana Pani Urszula Kozioł.

  OdpowiedzUsuń