piątek, 14 października 2011

"Seryjni" i debiut Tomasza Bąka18 października w Poznaniu, w ramach „Seryjnych Poetów 10” będzie miał swoją premierę długo oczekiwany debiut książkowy Tomasza Bąka. Prezentację „Kanady” - bo taki tytuł nosi debiutancka książka-laureatka Konkursu Poetyckiego im. Klemensa Janickiego – przewidziano w czasie kolejnego spotkania z „seryjnymi”. W spotkaniu obok autora "Kanady"udział wezmą także Joanna Roszak, Marcin Baran i Jacek Bierut. Więcej informacji pod linkiem: http://www.poznanpoetow.pl/Seryjni-poeci-Roszak-Baran-Bak-Bierut,230.html

Centrum ma swój beat, a Tomasz Bąk słyszy go wyraźnie, nasyca przester, zapętla i puszcza słowa w obieg. Jeśli przy okazji dzieli się wątpliwościami, to bez wątpienia mówi w sposób zrozumiały. To tylko pozornie łatwe zadanie w liryce: przejść od słuchu, który nie popuszcza fałszywym nutkom w ramówce, do łomu, który podważa własność. W pierwszym wierszu chodzi, co prawda, tylko o otwarcie tym łomem pizzerii, ale przecież wszyscy wiemy, że pizza do świetny podkład na party”.

Szczepan Kopyt

(p)

2 komentarze:

  1. Tomaszowi Bąkowi gratuluję debiutu, z chęcią przeczytam jego tomik, tylko zastanawia mnie jedno - o co chodziło Szczepanowi Kopytowi?

    Rozumiem, że blurb miał być efektowny, fajny, ale z niego kompletnie nic nie wynika, wręcz szkodzi książce, ponieważ można odnieść wrażenie, że jest ona o niczym. Nie popisali się Panowie od promocji.

    OdpowiedzUsuń
  2. no tak, ale z racji samej definicji - blurb ma za zadanie z gruntu przeceniać zapowiadaną książkę. jezeli akurat w tym przypadku Twoim zdaniem jej nie docenia, nic nie szkodzi - tomik to nie towar, w którego przypadku jeden błąd marketingowy może spowodować, że pięć kontenerowców nie wypłynie z portu. zatem wszystko i tak zweryfikuje wyłącznie jego lektura, czyż nie?

    OdpowiedzUsuń