wtorek, 7 grudnia 2010

Dwie Justyny w ŁDK


Justyna BargielskaJustyna Fruzińska


Okładka nowej książki Wydawnictwa Kwadratura -

"Erotyki na różne tematy" Justyny Fruzińskiej.
Ośrodek literacko-Wydawniczy ŁDK zaprasza na wieczór z poetkami o wdzięcznym imieniu Justyna – Justyną Bargielską i Justyną Fruzińską.
Justyna Bargielska jest laureatką Nagrody Literackiej Gdynia, a Justyna Fruzińska właśnie wydaje w wydawnictwie Kwadratura swój najnowszy tom wierszy „Erotyki na różne tematy” z ilustracjami Teodora Durskiego.

Justyna Bargielska (ur. 1977) – poetka i pisarka. Debiutowała w 2003 roku tomem "Dating sessions". Następnie opublikowała China Shipping (2005), a w 2009 roku "Dwa fiaty", za które dostała Nagrodę Literacką Gdynia. Laureatka III edycji konkursu poetyckiego im. Rainera Marii Rilkego (2001) i nagrody specjalnej w konkursie im. Jacka Bierezina (2002). Jej wiersze były tłumaczone na słoweński i angielski. W 2010 r. wydała powieść "Obsoletki".

Justyna Fruzińska (ur. 1984) - doktorantka w Katedrze Literatury i Kultury Amerykańskiej na Uniwersytecie Łódzkim. Nagradzana w wielu konkursach poetyckich, zajmuje się przekładem literackim z hebrajskiego i angielskiego. Jedna z autorek antologii Na grani (SPP OŁ, Łódź 2008), debiutowała tomikiem "wiesz dobrze czego się boimy" (Stowarzyszenie Literackie im. K. K. Baczyńskiego, Łódź 2008).

Teodor Durski urodził się w 1976 roku; mieszka i pracuje w Łodzi. Zajmuje się grafiką, malarstwem, instalacją i sztuką wideo. W roku 2003 ukończył z wyróżnieniem Wydział Tkaniny i Ubioru Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Jest stale obecny na cyklicznych pokonkursowych prezentacjach grafiki, takich jak Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie, Triennale Grafiki Polskiej w Katowicach czy międzynarodowe triennale Małe Formy Grafiki w Łodzi. Prace Teodora Durskiego pokazywane były na wielu wystawach w Europie i Azji. Artysta jest laureatem prestiżowych nagród i wyróżnień, m.in. nagrody głównej XX Konkursu im. Władysława Strzemińskiego, Medalu Honorowego 12. międzynarodowego triennale Małe Formy Grafiki.

Spotkanie poprowadzi Piotr Grobliński.
Zapraszamy 15 grudnia 2010 r. o godz. 18.00 do Łódzkiego Domu Kultury,
ul. Traugutta 18, sala 221.
Wstęp wolny!
Więcej informacji pod nr tel. 042 633-98-00 wew. 241

(informacja nadesłana)

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza